BASK

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

BASK ATATÜRK
ATATÜRK & BASK

YAŞAR KURUN BASK DENİZLİ İL TEMSİLCİSİ OLDU

BASK yasar-kurun-bask-denizli-il-temsilcisi-oldu

BASK ve bağlı sendikaların yürüttüğü bağımsız sendikacılık anlayışı, gücünü sadece üyelerinden alan ve onların hak ve çıkarlarının korunması ve geliştirilmesi mücadelesidir.

Bu mücadelede Anadolu Eğitim Sendikası Denizli il başkanlığını da yürüten Yaşar KURUN BASK Denizli İl Temsilcisi olarak yetkilendirilmiştir.

BASK Denizli İl Başkanı Yaşar KURUN kimdir?

 

Yaşar KURUN 1964 yılında Denizli ili, Tavas ilçesinde doğdu. İlk, ortaokulu ve lise eğitimini Tavas’ta bitirdi. Burdur Eğitim Fakültesinden 1986 yılında sınıf öğretmeni olarak mezun oldu. 5 Mart 1991 yılında Ağrı ili Taşlıçay ilçesi Aşağıdüzmeydan köyünde müdür yetkili sınıf öğretmeni olarak göreve başlayan KURUN, mecburi hizmeti sonrası 1994 yılından itibaren Denizli İlinde farklı okullarda görev yaptı. Göreve başladığı yıl stajyerliğinin kalması ile sendikacılık hayatına başlayan Yaşar KURUN, 24/08/2021 tarihinde bağlı olduğu sendikadan istifa ederek, 08/11/2021 tarihinde Anadolu Eğitim Sendikası’na katılmış, o tarihten bu yana AES Denizli/Pamukkale ilçe temsilciliğini üstlenmiştir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Telefon: 0 506 509 28 08

YORUM YAZ