Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
    Sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz   Facebook   Instagram   Twitter   YouTube
Kategori : KONFEDERASYONDAN
Haberin Tarihi :   20 Ağustos 2018 - 17:28

GENEL BAŞKAN BAYRAM ZENGİN: “HER ŞEYE RAĞMEN BAYRAM TADINDA GÜNLER DİLİYORUM.”

Büyüt
Küçült
GENEL BAŞKAN BAYRAM ZENGİN: “HER ŞEYE RAĞMEN BAYRAM TADINDA GÜNLER

 

GENEL BAŞKAN BAYRAM ZENGİN: “HER ŞEYE RAĞMEN BAYRAM TADINDA GÜNLER DİLİYORUM.”

BASK Genel Başkanı Bayram ZENGİN Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

BASK Genel Başkanı Bayram ZENGİN Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, milli birlik ve beraberliğin simgesi olan, toplumu kaynaştıran, hoşgörü ve kardeşliği artıran bayramların aynı zamanda kırgınlıkları sona erdiren günler olduğunu belirtti.

Genel Başkan Bayram Zengin mesajında şöyle dedi:

“Bu vesileyle başta Suriye, Irak ve Filistin olmak üzere Ortadoğu’da kalıcı barış ve huzurun sağlanması;  Arakan, Doğu Türkistan, Kırım ve Orta Afrika ülkelerinde hala hız kesmeden yaşanan zülum ve kıyıma, insan hakları ihlallerine karşı başta Türkiye olmak üzere tüm İslam alemini birlik ve beraberlik içinde ortak çaba göstermeye, emperyalizmin oyunlarını boşa çıkarmaya çağırıyorum.

Bu güzel bayram günlerini fırsat bilerek hayatımızda sevginin, saygının, kardeşliğin, hoşgörünün, eşitliğin, adaletin etkin kılınması ve ahlaki değerlerin toplumu kuşatması için hep birlikte çaba gösterilmesi gerekir, inandığımızı ilan ettiğimiz ahlaki değerlerin dilimizde güzel sözler olarak kalmayıp hareketlerimizde hayat bulması gerekir. Kurban Bayramı münasebetiyle, herkesi inandığını ifade ettiği düşünce ve inancın ahlakını da yaşamaya çağırıyorum.

Bu arada memurları Kurban Bayramı nedeniyle özellikle ilgilendiren bir konuya dikkat çekmek; memurların iyi niyet, tahammül ve hoşgörüsünün istismarına itiraz ettiğimiz bir hususu da paylaşmak istiyorum:

Milyonlarca memur ve ailesinin kurban bayramına buruk girmesi ve bayram ihtiyaçlarını dahi karşılamakta zorlanmaları karşısında Hükumet ile toplu sözleşme imzalayan sözde sendikaların adeta durumdan keyif alırcasına suskunluklarını pişkince ve ısrarla sürdürmelerinden, iktidarın ise bu suskunluktan faydalanmasından rahatsız olduğumu ifade etmek istiyorum.

İkramiye de, bayram ikramiyesi de memurların 4688 sayılı yasanın 28 inci maddesinden kaynaklanan yasal haklarıdır. 16 yıllık toplu pazarlık döneminde bu hakkın talep edilmemiş olması hakkı ortadan kaldırmaz.

Konuyu 8 Ağustos tarihli bir mektup ile Sayın Cumhurbaşkanına ilettik. Araya rahip Brunson ve dolar krizi girince talep sesimizin perdesini yükseltmedik.

15 Ağustos 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 26 nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Kurban Bayramı öncesinde 17 Ağustos günü kamu işçilerine yarım maaş tutarında ikramiye (ilave tediye) ödeneceği, diğer yarısının ise 7 Aralıkta ödeneceği belirtilmektedir. Türk-İş, bu hususu üyelerine web sitesinden duyurdu. Bu haktan kadroya yeni geçmiş taşeron işçileri de yararlanacaktır. Emeklilere ise 1.000 TL tutarında bayram ikramiyesi ödenmektedir.

Kamuda ikramiye ödenmeyen tek kesim memurlardır. Bu haksızlığa son vermenin zamanı gelmiştir.

Kamu görevlileri olarak, insan onuruna yaraşır bir hayat sürebileceğimiz ve aile sorumluluklarımızı yerine getirebileceğimiz bir gelire/ücrete kavuşacağımız günlerin özlemi içindeyiz.

Özellikle Kurban Bayramında dini vecibelerini yerine getirmekte zorlananların, bayramı bayram gibi yaşayamayanların, sıla-i rahim yapmaya gücü olmayanların mahcubiyetinin omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun farkındayız.

Herşeye rağmen; başta kamu görevlileri ve emeklileri olmak üzere tüm vatandaşlarımızın, özellikle şehit ailelerimizin, bayram gününü nöbette ve görevde geçirenlerin,  Türk ve İslam Aleminin Kurban Bayramını kutluyor; bu vesile ile sağlık, huzur, mutluluk  ve esenlik dolu, bayram tadında günler diliyorum.”

 Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
...
..
"Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu | http://bask.org.tr/Tum Hakları Saklıdır. ©2002 - 2020
http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/BASK http://bdvs.org.tr/BASK http://http://www.bagimsizhabersen.org.tr/index.php/ BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bagimsizegitimsen.org.tr/BASK http://www.bagimsizsaglik-sen.org.tr/ BASK http://www.bagimsizburosen.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK